top of page

O mnie

 

Bardzo serdecznie witam na mojej stronie.

 

Tikiteckel znaczy po bretońsku dom jamnika. Nasze psy mieszkają w domu, są pełnoprawnymi członkami rodziny. Otaczamy je miłością i cieszymy się ich przywiązaniem. Są niezastąpionymi towarzyszami naszego rodzinnego życia, wakacji, spotkań rodzinnych, zabaw.  Codziennie rano merdając oganami mówią nam dzień dobry i powodują, że musimy się uśmiechnąć. Są po prostu najwspanialszymi jamnikami na świecie.

 

Psy są obecne w moim rodzinnym życiu praktycznie od zawsze.

Pierwszy jamnik długowłosy, którego pamiętam z mojego dzieciństwa nazywał się Kret. Był jamnikiem mojej prababci, Buńci, Wandy z Sapiehów Dzieduszyckiej. Był wspaniały, jak wspaniały jest każdy jamnik długowłosy. Każde odwiedziny u prababci to były godziny wspólnych zabaw z Kretem.

 

I już wtedy zakochałam się w jamnikach. I chociaż przewinęły się przez moje życie różne psy, również te wielorasowe, jednak jamniki powróciły i w końcu odezwała się we mnie żyłka hodowcy i postanowiłam podzielić się naszym szczęściem z innymi.

Najpierw pojawiła się w naszej rodzinie Nora, jamnik długowłosy miniaturowy, ale okazało się, że nie nadaje się ona do hodowli i postanowiliśmy powiększyć psie stado o jamnika długowłosego standardowego. Wybór padł na domową hodowlę jamników Kollapsar, z której psy mieliśmy okazję podziwiać na wystawach. I tak pojawiła się NIRRTI NASIRA czyli w domu Nitka-Niteczka. Chcieliśmy ją wystawiać, żeby zdobyć uprawnienia hodowlane, ale okazało się, że zaczyna osiągać sukcesy i wystawianie nas wciągnęło, a suczka została Młodzieżowym Championem Polski i w końcu Championem Polski.

Jamniki długowłose standardowe mają cudowny temperament i są po prostu piękne. W małym stosunkowo ciele, drzemie wielki duch. To wspaniały pies rodzinny, który uwiebia dzieci i ma do nich przysłowiową "anielską cierpliwość".

Bardzo byśmy chcieli, żeby nasze jamniki ucieszyły kolejnych miłośników psów.

Zapraszamy na wędrówkę po naszej stronie, naszym domu jamnika, gdzie dzielimy się naszymi wspólnymi chwilami z najlepszymi psami na świecie :-)

 

P.S. Bardzo dziękuję Karolinie Czempas i Eli Bogusławskiej-Przybysz za wspaniałe zdjęcia moich jamników.

bottom of page